Trygg Trafikk Telemark
Besøksadr: Fylkeshuset, 3706 Skien
Postadr: Postboks 2844, 3702 Skien
Distriktsleder:
Brita Straume

Tlf: 35 91 73 79
Mob: 909 55 330
Trygg Trafikk Telemark
Besøksadr: Fylkeshuset, 3706 Skien
Postadr: Postboks 2844, 3702 Skien
Distriktsleder:
Brita Straume

Tlf: 35 91 73 79
Mob: 909 55 330
Trygg Trafikk holder kurs for ansatte i barnehager og studenter ved lærerhøyskolene i store deler av landet.
Hovedmålet med kursene er å forhindre at barn blir drept eller hardt skadet i trafikken. Trygg Trafikk ser trafikkopplæringen som en livslang læringsprosess. Gode vaner og holdninger etableres i tidlige barneår. Derfor må trafikkopplæringen starte allerede i førskolealderen. Om det legges et godt grunnlag i barndommen, er det større sjanse for at barna blir ansvarlige og trygge trafikanter som voksne.
Kursene er praktisk rettet og gir mange ideer til bruk i barnehagen. Trafikkursene som holdes av Elisabeth Aarsæther, Thomas Idem og Vibeke Rørholt er svært populære.
Et godt verktøy i samtale med både små og store er trafikkvennen Tarkus, et lite beltedyr som fanger barnas oppmerksomhet og interesse. I tillegg til hånddukken Tarkus består materiellet av plakater, lese- og billedbøker, musikk CD’ er, sanghefte, samt støttemateriell for de ansatte. På kurset lærte deltakerne om hvordan de kan bruke dukken og materiellet på en riktig måte i kommunikasjonen med barna. Opplæringsmateriellet er bl.a. laget for bruk i samlingsstundene, som forberedelse til turer osv.
Elisabeth Aarsæther og Vibeke F. Rørholt er begge utdannet førskolelærere og har arbeidet mange år i barnehage. Thomas Idem har lang erfaring og jobber i barnehage nå. På kursene snakker de om trafikkord barn må lære, om trafikksituasjoner de trenger øve på, om sansetrening og motoriske ferdigheter. Kursene kobler lovverk og teori med praksis i barnehagen.
For barnehagene tilbyr vi to dagskurs.
Vi anbefaler at man har trinn 1. i bunn før man melder seg på trinn 2. kurset.
Trygg Trafikk Telemark inviterer til konferanse om sikring av barn i bil tirsdag 5. juni 8.30-15.30.
Trafikkursene som holdes av Elisabeth Aarsæther er svært populære og blir raskt fulltegnet, så meld deg på kursene 6. og 7. februar nå!
Trygg Trafikk holder kurs for ansatte i barnehager og studenter ved lærerhøyskolene i store deler av landet.
Trygg Trafikk Telemark inviterer til gratis konferanse om sikring av barn i bil 8. juni i Ibsenhuset.
Arrangementet går av stabelen onsdag 14. april 2010 kl. 11.30 til 15.30, og er for alle avgangselever.