Tryggere for handikappede barn

Nye barnestoler med ekstra finesser og tilpasningsmuligheter vil gjøre det enklere å sikre handikappede barn i bil på en trygg og komfortabel måte.

Besafe iZi Kid i spesialmodell er en bakovervendt barnestol som passer for barn opp til 18 kilo.

Tekst: Kristin Øyen

Hjelpemiddelprodusenten Medema og bilbarnestolprodusenten HTS Besafe har i halvannet år samarbeidet om å videreutvikle og tilpasse tre barnestoler slik at de kan brukes av handikappede barn.

–Familier med funksjonshemmede barn er akkurat som alle andre familier, og ønsker seg en barnestol som er enkel å bruke, komfortabel for barnet og ikke skiller seg for mye ut, sier produktsjef Peter H. Nielsen i Medema-gruppen as. De nye setene ser ved første øyekast helt like ut som de tilsvarende vanlige setene. 

HTS har lang erfaring med utvikling og produksjon av bilbarnestoler, mens Medema har tilpasset hjelpemidler til funksjonshemmede i 20 år.

 

Testet med tilpasninger


Det er en utfordring å sikre et barn som ikke kan sitte uten støtte i vanlige bilbarnestoler. Inntil nå har foreldre via Hjelpemiddelsentralen kunnet få  spesieltilpassede barnestoler. Men disse har vært basert på forrige generasjons vanlige barnestoler, og de har ikke blitt testet etter at endringene er gjort.

–Det unike med disse tre stolene er at de har blitt testet og godkjent med de tilpasningene vi har gjort. Vi kan derfor være mye tryggere på at de beskytter barnet slik de skal, sier Nielsen.

Stabiliserer og støtter
For at et vanlig bilbarnesete skal gi trygghet i en eventuell ulykke forutsettes det at barnet oppfører seg ”normalt” når det sitter i setet. Barnet kan ikke henge for langt ut til siden eller skli for langt frem. Medema produserer spesialstoler for bruk i barnehager, skoler, hjem og institusjoner. Erfaringene fra dette arbeidet er brukt i utviklingen av de nye stolene.

Produktsjef Peter Nielsen i Medema viser sidestøttene som hjelper barnet å sitte stabilt. Stolen Multi er for barn opptil 36 kilo, dvs. ca 4 til 10 år.

– Mange av problemene for handikappede barn er felles, og disse stolene vil kunne brukes av veldig mange barn med forskjellige diagnoser. Men noen barn vil fortsatt ha behov for å få stoler tilpasset akkurat det barnets problemer, sier Nielsen.  

For å hjelpe barnet å sitte trygt og komfortabelt er stolene utstyrt med hjelpemidler:

  • Abduksjonskloss – en kloss mellom knærne som hindrer at knærne gnisser og dermed reduserer risikoen for spasmer. I tillegg stabiliseres hoftene bedre.
  • Sidestøtter – hjelper barn med manglende stabilitet i hofter og rygg til å sitte stødig og behagelig. Støttene kan reguleres i høyden og bredden.
  • Vest – som er festet til stolens interne belter og både holder barnets skuldre på plass og hindrer det i å skli fremover i setet.
  • Hodestøtte – som er stillbar og gir barnet ekstra støtte rundt hodet. Polstringen kan justeres etter behov.

 

Kostbart
– Å nyutvikle og få testet og godkjent en bilbarnestol fra grunnen koster mellom 10 og 15 millioner kroner, forteller daglig leder Hans Kristian Torgersen i HTS. Med et forventet salg på 3 - 400 stoler i Norge ville et slikt prosjekt ikke latt seg realisere.  Men ved å ta utgangspunkt i allerede eksiterende bilbarnestoler har det latt seg gjøre å utvikle spesialstolene. Den ene av de stolene er beregnet for bakovervendt montering noe som ha ekstra stor verdi for handikappede barn som har svakere nakke- og ryggmuskulatur enn andre barn.

Internasjonalt marked 
– Mange funksjonshemmede barn har ikke vært sikret godt nok i bil, sier direktør Leif A. Ellevset i Trygg Trafikk.  Han er svært glad for at det er utviklet nye stoler for denne gruppen. Ellevset får støtte av leder for Trafikkmedisinsk forening, Inggard Lereim, som er kirurg og har behandlet mange barn med handikapp, også som en følge av trafikkulykker. Lereim har i hele sin karriere vært opptatt av å redusere omfange av trafikkskader, og arbeidet mye for riktig sikring av barn, og voksne, i bil.

– Det er tungt å fortelle foreldre at det ikke finnes utstyr som kan brukes til å sikre deres barn. Jeg vil derfor takke på vegne av det trafikkmedisinske miljøet for det nybrottarbeidet som er gjort med disse barnestolene, sier Lereim.

Medemagruppen as vil først satse på det skandinaviske markedet når det gjelder salg av stolene, men har allerede møtt stor interesse fra mange land, og levert stoler til blant annet Tyskland og Japan. Stolene vil koste fra 6 til 10 000 kroner, men dette er en kostnad som blir dekket via Hjelpemiddelsentralen i det enkelte fylke for barn som har behov for en slik bilbarnestol.

 

 

 

Del via
Trygg Trafikk i media
Ukens spørsmål
');