Det er påbudt å bruke bilbelte også for ministere i regjeringsbiler. Trygg Trafikks direktør Leif Agnar Ellevset reagerer derfor negativt på at Gahr Støre ikke brukte belte da han ble intervjuet av Lørdagsrevyen, sittende i baksetet på regjerningsbilen som kjørte rundt i Oslo.
– Dette har en klart negativ signaleffekt som vi godt kunne vært foruten. Jeg håper at det heretter blir satt i verk tiltak som sikrer at bruker bilbelte også i regjeringsbilene, sier Ellevset.
Flere dårlige eksempler
Mange seere reagerte også etter en episode av dokumentarserien
Da uttalte leder i Politiets fellesforbund, Arne Johannessen til VG:
Dette er rett og slett uakseptabelt. Vi kan ikke ha det slik at de som er satt til å håndheve loven, ikke følger den selv. Det var også Ellevset enig i:
– Vi har mange tunge kampanjer hvor vi jobber tett med politiet for økt trafikksikkerhet. Da er det svært kjedelig at politiet ikke følger de reglene de pålegger andre å følge, sier Ellevset som er meget tilfreds med de signalene politiledelsen i Oslo har gitt i etterhånd.


